Publikáció
Addig kezdj hozzá
a nehéz dolgokhoz,
amíg könnyűek...
 


Vashiány, ahogy azt én látom…


Emellett gyulladásokban, daganatos betegségekben és májkárosodás esetén is fokozottan termelődik.
Mivel kevesebb megköthető vas van jelen, csökken a transzferrin telítettsége, és nő a szabad vaskötő kapacitás.
A szé­rum transzferrinreceptor szintjének meghatározása újabb lehetőség a vas­háztartás sejtszintű vizsgálatában. Vas­hiányos vérszegénységben magas, króni­kus betegséggel összefüggő vérszegény­ségben normális szintet mérhetünk.

Minden országban a földön, így Magyarországon is kiemelkedő a vas hiány, ami miatt számtalan egyéb betegség alakul ki. A WHO szerint Magyarország is a veszélyeztetett országok közé tartozik, amin nem változtat az, hogy a labor leletekben egyre lejjebb visszük az elfogadható minimum vas értéket és így az megnyugtat minket, hogy nem lesz csillagozva az érték.
Ami változást hozhat, ha mi magunk odafigyelünk a táplálkozásunkra, és így több állati belsőséget fogyasztunk, vagy ezek hiányában vaspótló készítményeket veszünk. A kérdés, hogy miként juthatunk hozzá ezekhez a jó vaskészítményekhez, ha csak az orvos írhatja fel azokat, amelyek igen hatásosak, de vényre kaphatóak.

Megoldás mi lehet, talán a szemléletváltás az emberekben, ide értve az orvosokat is.
Nem akartam fárasztani az ide látogató olvasókat a különböző statisztikákkal, melyek tényszerűen kimutatták pl. azt, hogy a vashiányban lévőknél a vashiány miatt jött létre rákos (tumoros) betegség, de mindez fellelhető az elérhető szakirodalmakban.
Tartsuk szem előtt mindig, hogy a megfelelő vas színt hatással van az egész szervezetünk oxigén ellátottságára, így az egész testünkre, a sejtjeinkre, az izmainkra, a teljes szervezetünkre.

Próbáljunk meg egészségesen élni, és táplálkozni…




Elérhetőség:
Tel: 06/30 209-6000