Mi, micsoda...
Végtére is az teszi az embert igazán emberré, ha elhatározza, hogy beteljesíti a sorsát - nem pedig a lét misztériuma köré
szőtt elméletek.
 


Kaldárium
A kaldárium (caldarium) a klasszikus római fürdőkben használt berendezések egyike, amely forró vizes fürdőhelyiséget, esetleg izzasztókamrát jelent. Az általában csempével vagy márvánnyal kirakott kaldáriumban való tartózkodás átlagosan 30-40 percig tart és az alacsony hőmérsékletnek (40-50 °C), továbbá a levegő páratartalmának (70-100%) köszönhetően kevésbé megerőltető a szervezet számára, mint a szauna. Részleges fürdőterápia esetén a vízgőzt célzottan irányítják bizonyos testrészekre.

Kleopátra-fürdő
Az egyiptomi királynőről (i.e. 51-30) - aki állítólag szamártejben fürdött - elnevezett fürdő, különféle alkalmazásokra használatos. Legelterjedtebb formája azonban egy olyan tej és olaj összetételű fürdő, amely biztosítja a bőr számára a megfelelő ásványi anyagokat és a nedvességet, ápolva ezáltal a bőrt (alkalmanként akár tej, só és fürdőadalék összetételében is). Fürdő helyett használhatók olaj és tej összetételű pakolások is; ekkor a páciens meleg ruhákba vagy fóliákba csomagolva pihen.


Jóga

A régi indiai filozófia része, testünk teljes körű ismeretén alapul, s a test, a lélek és a szellem közötti egyensúly elérésére törekszik. A bizonyos testrészekre irányuló összpontosítás egyrészt a különböző testtartási hibák, ízületi fájdalmak vagy belső szervek célzott gyógyítására szolgál, másrészt elősegíti a belső nyugalom és kiegyensúlyozottság megteremtését. A jóga (a szanszkritban az „akaratunk és Isten akaratának igaz összekötését” jelenti) elemei az asana (testhelyzet- és nyújtó-gyakorlatok), valamint a pranajamana (légzés- és meditáció-gyakorlatok). Számos változata terjedt el, legismertebb a hatha-jóga, amely a jógatanba való bekapcsolódásra is alkalmas. Az egyes változatok részben egy-egy tanítómester tanait követik; az ezoterikusan befolyásolt stílusok a menstruáló nők számára gyakran nem engedélyezik a gyakorlatok végzését. A jóga modern változatát power-jógának nevezik és már nem sok közös vonással rendelkezik az eredeti jógagondolattal, de az állóképesség fejlesztésében nagyon hatékony. A jóga gyakorlása által elért hatás rendkívül sokrétű. Egyrészt jobb testtartást eredményez, ezért a gyakorlatokat háttáji és ízületi panaszok esetén alkalmazzák… másrészt a nyugodt mozdulatok és a légzésgyakorlatok pozitív hatással vannak a szervek működésére és a vérnyomásra, aminek következtében emelkedik a vér oxigénszintje. (A gyakorlatok végzése csak szakértői irányítás mellett ajánlott.) Jógázás során edződik a test, emellett azonban el is lazul, ezért végzése alvási zavarok, fejfájás és pszichoszomatikus megbetegedések kezelésére is ajánlott.

Lábreflexzóna-masszázs
A reflexzónamasszázs elve, hogy a lábfejen és főként a talpon elhelyezkedő akupresszúra-pontokon keresztül stimulálhatóak és pozitívan befolyásolhatóak az ezekkel összeköttetésben álló szervek és testtájak. Főképpen a lábfejen található, nyomásra érzékeny pontok árulkodnak szervi rendellenességekről. A reflexzónamasszázs elsősorban a test öngyógyító erejét szolgáltatott aktiválni, de emellett lazító és élénkítő hatása is van.


Kneipp-kúra

A Sebastian Kneipp (1821-1897) allgäui pap által kifejlesztett fürdőkúra a hideg és meleg víz váltakozása által előidézett enyhe ingerek elvén alapul. A váltakozás serkenti az anyagcserét és élénkíti a vérkeringést. A Kneipp-kúra elemei közé tartoznak a könyök- és karöntetek, a nedves-meleg borogatások, valamint a meleg fürdők. A kúrához tartoznak fény- és levegőfürdők, továbbá a szabadban való mozgás. Gyógyteák fogyasztása és a kiegyensúlyozott étrend teszi teljessé a Kneipp-kúrát. Gyakran alkalmazzák kimerültség, feszes izmok és keringési zavarok esetén. Nem használható azonban szívproblémák és megbetegedések esetén.


Elérhetőség:
Tel: 06/30 209-6000