Csonthártya masszázs
Ez az eljárás Vogler nevéhez fűződik. A test azon részein masszírozza a csonthártyát, ahol a csontot nagyobb izomréteg nem borítja. A kívánt terápiás hatást a kezelendő felületre gyakorolt szisztematikus nyomás kifejtésével éri el a masszőr. Mivel a csonthártya gazdag idegvégződésekben és igen érzékeny a nyomásra, ez a masszázsfajta sem tartozik a kellemes kezelések közé.
Nyirokmasszázs
Általános immungyengeség, asztma, légúti fertőzések, allergia, cellulit, ekcéma, hajhullás, nem gyógyuló sebek, fekélyek, visszérgyulladás, trombózis, gyomor- és bélrendszeri megbetegedések, reuma, ízületi gyulladás, sérülések, zúzódások, migrénes fejfájás esetén ajánlott.
Amikor a kisartériákból folyadék préselődik a szövetekbe, nyiroknedv keletkezik. Ez a folyadék drasztikusan felhalmozódik, ha egy bizonyos területen gátolt az elfolyás. Nyirokmasszázzsal meggyorsítható az érintett testrészen a nyirokáramlás. A testnedvek áramoltatásán túl a nyirokmasszázs salaktalanítja a kötőszövetet, javítja a nyirokrendszer ellenálló képességét, megszünteti az anyagcserezavarokat, és nyugodt idegállapotot eredményez. A nyirokmasszázs számos betegség kezelésében segítséget nyújt.
Frissítő masszázs
Hatásában és céljában megegyezik a sportmasszázzsal. Általában kevés mozgású, egészséges emberek számára ajánljuk. Bizonyos mértékig pótolja az aktív mozgást. Lényege a test összes izmára kiterjedő, erőteljes, frissítő, masszázs, 1/2 órát vesz igénybe. A mellkas, has, valamint az arc területe nem tartozik az frissítő masszázs keretébe. Végezhetünk félmasszázst is, amikor csak a testfelére terjed ki a kezelés. ( hát-nyak-felsővégtag; csípő-far-alsóvégtag). A teljes masszázst hetente 2 esetleg 3 alkalommal végezhetjük. A félmasszázst heti egy pihenőnap beiktatásával mindennap alkalmazhatjuk. |