Masszázs
Addig kezdj hozzá
a nehéz dolgokhoz,
amíg könnyűek...
 


Masszázs a törések esetében


A jövőben adjunk hozzá spirál és körkörös dörzsölést, gyengéd, keresztirányú gyúrást, amely kitágítja az erekben a nyomást, és a szövetek vérellátását így fokozza. 
A masszírozás során szisztematikusan ellenőrizni kell az izomtónus állapotát, az egyes izomtömegek görcsének jelenlétét. A károsodás oldalán fellépő izomtónus fokozásakor csökkenteni kell a masszázsmozgások intenzitását, valamint csökkenteni kell a masszázs időtartamát.
A gipsz eltávolítása után nem alkalmazhatunk erőteljes masszázst, csak és kizárólag nyirokmasszázst alkalmazzunk a beteg végtag azon részén, mely érintett a törésben.

Egy erőteljes masszázs mozdulat okozhat szubkután kapilláris vérzést, fokozott fájdalmat és fokozott duzzanatot, ami elkerülendő minden esetben. 

Az elhúzódó immobilizáció (mozdulatlan életmód) után először javasolom, hogy kerüljük el a törés helyén történő folyamatos simítást, és a masszázsmozgásokat szakaszos pihentetéssel alkalmazzuk annak érdekében, hogy a lehető legkisebb mértékben irritáljuk a bőrt a törés területén, amely gyakran a gipsz alkalmazása után a bőrön tropikus zavarokat okoz. Ne alkalmazzunk dörzsölést!
Mindig tartsuk be a fokozatosság elvét!

A masszázs hatékonyságát nagyban növelhetjük a gyógytorna kombinálásával. A gyógytornász által előírt mozgásterápiában, aktív, passzív és passzív-aktív mozgásoknak kell lenniük. A funkcionális terápia ezen szakaszában, alkalmazhatunk hidromasszázst  (tangentort).






Elérhetőség:
Tel: 06/30 209-6000