A kezdetleges feltételezések, majd az ezt követő laboratóriumi vizsgálatok szerint a mágneses terápia pozitív hatásának az egyik alapja az, hogy hatékonyabbá teszi a vér oxigénszállító működését. A mágneses karkötők és pólyák teljesen átmágnesezik a vastartalmú hemoglobint a vérben, miáltal az több oxigént lesz képes a tüdőből a szövetekhez szállítani, és több széndioxidot tud eltávolítani a testből. Az eredmény az energiaszint megnövekedése és a fáradékonyság csökkenése. Maguk a szövetek is egészségesebbé válnak.
Némely tudós azon a véleményen van, hogy a test minden sejtjét mágneses mező burkolja be, és ennek a mezőnek az ingadozásai a szervezet nem kielégítő működéséhez vezethetnek. A mágneses karkötők segítenek helyreállítani a testszövetek mágneses egyensúlyát, ami az általános egészségi állapot javulásához vezet.
Maga az emberi test körüli és a mágnes által befolyásolt Kirlián fényjelenségek is érdekesek. A jobb oldalunk negatív mágnestöltésű kell hogy legyen (ezek a részecskék inkább kifelé áramlanak), és a bal oldalunk pedig pozitív (ezek a részecskék inkább befelé áramlanak), mert hasonló fényváltozások lépnek fel, mint amit fent írtam. |
Albert Roy Davis, a Hiltron mágnesterápia-készülék fejlesztésénél fedezte fel hogy kb minimum 300 gauss (0.03 Tesla) mágneses tér kellett élettani hatásváltozáshoz. Először mindkét pólust használta, ami "stressz-mező"-t keltett a szervezetben. Majd elkülönítve a pólusokat mindíg azonos, könnyen megfigyelhető hatásokat észlelt: a mágnes-negatív (északi) pólus mindíg anti-stressz hatást keltett, viszont a déli pedig kifejezetten káros és hosszabban tartó stressz hatást idézett elő. Davis több könyvet is írt, de a szakmai irodalomban nem publikált.
Dr. Robert O. Becker kimutatta, hogy közvetlenül egy baleset után pozitív mágneses tér alakul ki, de a gyógyulásnál ez átváltozik mágnes-negatívvá. Becker két könyvet is írt, de az orvostudományban eddig még, tudomásom szerint, nem publikált cikket.
Dr. Robert W. Bradford 1989-ben a Nemzetközi Biomágneses Szimpóziumon beszámolt a mágneses tér két különböző pólusának eltérő hatásairól daganatos sejteknél, megerősítve a fenti állításokat. Sajnos erről sem készült szakirodalmi cikk.
Arthur Trappier 1990-ben közreadott egy szakirodalmi beszámolót a Journal of the National Medical Association-ben, a mágnespólusok ugyancsak két ilyen eltérő hatását mutatva ki a rosszindulatú betegségeknél.
Dr. William H. Philpott, a Bio-Electro-Magnetic Institute igazgatója is közölt egy cikket 1993-ban, amiben számos esettanulmány is szerepel, megerősítve a mágnes-negatív (északi) pólus kedvező, és a mágnes-pozitív (déli) pólus ártalmas hatását.Ebből ragadok ki néhány esetet:
- Cardiac atherosclerosis, valamint agyi atherosclerosis megfigyelhetően eltűnik minimum 6-8 hetes éjszakai mágnes-negatív terápiás kezelésnél.
|
- Egy 74 éves páciense szívpanaszai miatt négy évvel korábban (70 éves korában) szívműtéten esett át. Két év múlva a panaszok ismét jelentkeztek, de ekkor már a szellemi leépülése is megjelent. Botladozva járt, eltévedezett a lakóhelyén, beszédzavaros lett, depresszióssá vált. 74 évesen kezdte el a mágnes-kezelést. Egy 7.6 cm x 10.2 cm x 3 mm-es mágnes negatív oldalát helyezve a szíve fölé tíz perc múlva a szívfájdalmai megszűntek. Ezután minden éjszaka egy mágnest helyezett a feje teteje közelébe, az északi pólusának irányával. Egy héten belül látványosan javulni kezdett. A depresszió megszűnt, a beszéde javult, járása is javult, nem botladozott, és memóriája is idővel észlelhetően jobb lett.
- Egy ugyancsak 70-es éveiben levő és erős alvászavarban (apnoea) szenvedő ember éjszaka a fejtető közelébe helyezett negatív mágnes hatására jobban tudott aludni, azaz a mágnes melatonin képződést keltett az orvos szerint. (Megjegyzésként idekívánkozik, hogy a melatonin hormon immunerősítő is.)
- Egy tinédzsernél a tojás fogyasztása zavarodásszerű betegségrohamot idézett elő, de a halántékánál alkalmazott negatív mágnes-pólusus kezelés után a tojás többé nem idézte elő.
|
|
|
|