A hó második felében, ha nagy a felmelegedés (vénasszonyok nyara), ismét térjünk vissza a gyümölcstáplálkozáshoz, esetleg folytassuk tovább a szőlőkúrát. Semmi esetre se mellőzzük a szőlőt! Az emberi szervezet működésének támogatásában, a sejtek felépítésében és működtetésében az alma után a szőlő játsza a legfontosabb szerepet. A bőrbetegségek is jól gyógyulnak a szőlőkúrától, nem beszélve az egyéb tumor betegségekről, ilyenkor részesítsük előnyben a vörös szőlőszemeket.
Tegyünk minél hosszabb kirándulásokat! Töltsük föl szervezetünket napfénnyel és jó levegővel!
Október már igazi őszi hónap. A természet készül a betakarításra, teljes erejét az energiák elraktározására fordítja. A megváltozott évszakot számításba kell vennünk és ahhoz alkalmazkodnunk.
A hónap alaptáplálékai: a szőlő, a szilva, az alma, a körte, a búza, a gomba és a burgonya. A friss gyümölcsöket, zöldségeket mindaddig fogyasszuk, amíg kaphatók. Csak amikor már az éjszakák hűvösekké, a reggelek hidegekké válnak, forduljunk vissza lassan a tűzhelyhez.
Most kezdődik a forró italok ideje. Hideg, nedves és ködös októberi reggeleken védekezzünk egy csésze erős üröm-, lenmag- vagy dagadó izlandi zuzmóteával. Ez melegítően hat és megakadályozza a megfázást.
Tanuljuk meg a légzésünket szabályozni, különösen a kilégzést a belégzés többszörösére nyújtani, így a hideget sokkal jobban el tudjuk viselni.
A rendszeres lábápolás is jó védelem a megfázás ellen. Vegyünk forró szóda- bikarbónás lábfürdőket, ütögessük talpainkat egy erős kefével, dörzsöljük a lábfejet és a lábujjakat. Szárazra törlés után olajozzuk be paraffinolajjal, vazelinnel, vagy púderozzuk be bóraxszal, szódabikarbónával. Akinek állandóan hidegek a lábai, vagy nehezen melegszenek fel a lábfejei, annak ajánlatos a lefekvés előtti váltó lábfürdő.
|